Policjanci zatrzymali kobietę, która w Podgórzu uszkodziła trzy samochody

Policjanci zatrzymali kobietę, która w Podgórzu uszkodziła trzy samochody

Krakowscy policjanci zatrzymali 39-latkę podejrzaną o uszkodzenie trzech pojazdów zaparkowanych w rejonie Podgórza. Suma strat jakie ponieśli właściciele samochodów w wyniku działania kobiety wyniosła prawie 3 tys. złotych.

W zeszły wtorek, około północy, policjanci Wydziału Sztab Policji KMP w Krakowie pojechali na jedno z podgórskich osiedli, gdzie według zgłoszenia, kobieta miała uszkodzić kilka samochodów. Pod wskazany adres udali się również funkcjonariusze z Komisariatu Policji VI w Krakowie. Kiedy policjanci dotarli na miejsce zobaczyli grupę mieszkańców, która przekazała w ich ręce ujętą na gorącym uczynku sprawczynię uszkodzeń. 39-latka została poddana badaniu trzeźwości, które wykazało w organizmie kobiety prawie 0,78 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali podejrzewaną, a po przesłuchaniu świadków zdarzenia oraz przejrzeniu nagrań z kamer monitoringu, przedstawili 39-latce zarzut uszkodzenia trzech pojazdów. Kobieta m.in. wyłamała lusterka w dwóch samochodach oraz porysowała lakier trzeciego, tym samym spowodowała straty w wysokości prawie 3 tys. złotych. 

39-latka odpowie za uszkodzenie mienia, grozi jej do 5 lat więzienia.